O firmie Hankook Tire

Hankook Tire, globalny producent opon, wytwarza innowacyjne, wysokiej klasy opony radialne w segmencie premium do samochodów osobowych, SUV-ów, pojazdów terenowych, lekkich samochodów ciężarowych, samochodów kempingowych, pojazdów ciężarowych, autobusów i samochodowego sportu motorowego (trasy okrężne, rajdy).

Hankook stale inwestuje w badania i rozwój, aby oferować swoim klientom niezmiennie wysoką jakość w połączeniu z technologiczną doskonałością. W pięciu mieszczących się na całym świecie centrach rozwoju i ośmiu fabrykach wielkopowierzchniowych od 2016 przedsiębiorstwo konstruuje i produkuje ogumienie, skrojone na miarę wymagań regionalnych rynków. W Europie koncepcje opon przeznaczone na rynki lokalne i do wyposażenia fabrycznego są opracowywane zgodnie ze standardami wiodących europejskich producentów pojazdów w Centrum Technicznym Hankook w niemieckim Hanowerze. Produkcja opon odbywa się między innymi w nowoczesnej europejskiej fabryce w węgierskiej miejscowości Rácalmás, której uroczyste otwarcie świętowano w 2007 roku i która od tamtej pory podlega stałemu rozwojowi. Obecnie około 3000 zatrudnionych tam pracowników produkuje rocznie nawet 19 milionów opon do pojazdów osobowych, SUV-ów i lekkich pojazdów ciężarowych.

Europejska i niemiecka centrala producenta opon mieści się w Neu-Isenburg koło Frankfurtu nad Menem. Pozostałe siedziby Hankook na terenie Europy znajdują się w Czechach, Francji, Hiszpanii, Holandii, Polsce, Rosji, na Węgrzech, w Wielkiej Brytanii, we Włoszech, Szwecji i Turcji. Opony Hankook są sprzedawane bezpośrednio przez regionalnych dystrybutorów w wielu innych europejskich krajach. Przedsiębiorstwo zatrudnia na całym świecie około 22 000 pracowników i dostarcza swoje produkty do ponad 180 krajów. Wiodący producenci motoryzacyjni doceniają jakość opon Hankook, czego dowodem jest ich montaż na fabrycznym wyposażeniu. Blisko 30% obrotu globalnego firmy jest generowane w Europie. Od 2016 roku firma Hankook Tire jest uwzględniana w prestiżowym indeksie Dow Jones Sustainability Index World (DJSI World).

Fakty i Liczby

Centrum badań i rozwoju w Europie

Globalne centrum badań i rozwoju Hankook Technodome stanowi centrum globalnej infrastruktury badawczo-rozwojowej firmy Hankook i łączy nie tylko regionalne ośrodki techniczne ATC (Amerykańskie Centrum Techniczne), CTC (Chińskie Centrum Techniczne), JTO (Japońskie Biuro Techniczne) i ETC (Europejskie Centrum Techniczne) w Hanowerze, w Niemczech, lecz także placówkę Hankook Technotrac w Ivalo, w Finlandii, która zajmuje się testowaniem opon zimowych, oraz obiekty (Idiada, Hiszpania) testujące opony letnie. Dzięki ośrodkowi rozwoju w Niemczech, ośrodkowi zaawansowanej produkcji i najnowocześniejszych badań laboratoryjnych na Węgrzech oraz ośrodkowi testów opon zimowych w Finlandii firma Hankook jest w stanie integrować procesy opracowywania i produkcji opon na terenie Europy.

Najważniejsi odbiorcy oryginalnego wyposażenia w Europie – samochody osobowe / SUV

Najważniejsi odbiorcy oryginalnego wyposażenia w Europie – Ciężarowe / Autobusy

Różnorodność oraz integracja społeczna w Hankook Tire

Firma Hankook Tire dąży do rozwoju ducha innowacji w swoich szeregach, uwzględniając wszystkich oraz wykraczając poza własną społeczność aż do poziomu globalnego. Partnerami w tych dążeniach są nasi pracownicy – zróżnicowana grupa utalentowanych osób, pochodzących z wielu zakątków świata. Wierzymy, że różnorodność to wielka korzyść wynikająca z globalizacji i zobowiązujemy się do utrzymania otwartej kultury promującej integrację i szlachetność postępowania na każdym szczeblu zatrudnienia z poszanowaniem różnic i motywującą do swobodnego myślenia. W naszym Kodeksie etyki biznesu zobowiązujemy się jako przedsiębiorstwo oraz naszych pracowników do powstrzymania się od wszelkich form dyskryminacji czy nękania na tle etnicznym, rasowym, religijnym, płciowym, związanym z orientacją seksualną, niepełnosprawnością, wiekiem, narodowością czy innymi grupami chronionymi.

Wspieramy swoich pracowników, również poza miejscem pracy, w indywidualnym zaangażowaniu w pracę na cele charytatywne oraz dla dobra wspólnego. Inicjatywy te budują silniejszą kulturę globalną promującą integrację i różnorodność, gdzie duch innowacyjności przyczyni się do rozkwitu otwartego społeczeństwa, rozwoju gospodarczego oraz lepszej przyszłości.

Raport dotyczący społecznej odpowiedzialności biznesu

Firma Hankook Tire co roku publikuje raport dotyczący społecznej odpowiedzialności biznesu. Zawiera on obszerny przegląd naszych działań w tym zakresie z całego świata.

Wyniki finansowe

Firma Hankook Tire stale rozwija się na rynku globalnym i zapewnia naszym udziałowcom najwyższą wartość.

Sales

Operating Profit

Financial Results - Europe

Sprawozdania kwartalne

Nasz rozwój wynika bezpośrednio z solidnego wsparcia ze strony udziałowców i inwestorów. Wsparcie to zawdzięczamy szybkiemu, rzetelnemu i regularnemu ujawnianiu wszelkich szczegółów operacji finansowych i bieżącego stanu finansów.

2018

08/06/2018

File size: 1 MB

08/06/2018

File size: 2 MB

Sprawozdania roczne

Nasz rozwój wynika bezpośrednio z solidnego wsparcia ze strony udziałowców i inwestorów. Wsparcie to zawdzięczamy szybkiemu, rzetelnemu i regularnemu ujawnianiu wszelkich szczegółów operacji finansowych i bieżącego stanu finansów.

01/26/2018

File size: 4 MB

01/26/2018

HT AR 2015_eng_final_low.pdf

File size: 7 MB

01/26/2018

HT AR 2014_eng_final_high.pdf

File size: 9 MB

01/26/2018

표지용 라인 패턴-gray

File size: 9 MB