Informacja prasowa

  • Ciężarowe / Autobusy

Hankook Tire, Grupo Soledad oraz Transports Metropolitans de Barcelona finalizują umowę na dostawę opon do autobusów

Hankook Tire, producent opon klasy premium i jego przedstawiciel na rynek hiszpański, Grupo Soledad, niedawno osiągnęli porozumienie z największą hiszpańską firmą transportową w regionie Katalonii, Transports Metropolitans de Barcelona (TMB). Producent opon dostarcza obecnie linię najnowocześniejszych opon do autobusów miejskich „SmartCity AU04+” dla floty TMB.

Neu-Isenburg, Germany, 22 maja 2019 – Producent opon, firma Hankook, dostarczy opony do ponad 1100 autobusów najbardziej znanej barcelońskiej firmie transportu autobusowego, Transports Metropolitans de Barcelona. Zasadniczo zastosowane zostaną opony o rozmiarze 275/70R22.5 dla linii Hankooka do autobusów miejskich SmartCity AU04+. Model ten został zaprojektowany z myślą o transporcie miejskim, spełniając rosnące wymagania klientów z zakresu rozwiązań dla autobusów, także tych z napędem elektrycznym. Ponieważ pojazdy te są cięższe niż klasyczne autobusy ze względu na znajdujące się w nich jednostki magazynowania energii, stosowane w nich modele opon muszą posiadać większy indeks nośności. Bieżnik całorocznej opony SmartCity AU04+, jest dostosowany do wszystkich warunków zimowych bez ograniczeń, co symbolizuje znajdujący się na niej płatek śniegu (3PMSF). Opony autobusowe tej serii są również odpowiednie dla konwencjonalnych autobusów miejskich.

Han-Jun Kim, prezes Hankook Tire Europe: „Umowa z jedną z największych europejskich firm transportu miejskiego jest dla nas powodem do dumy, zwłaszcza dlatego, że dotyczy stosowania naszej technologii zorientowanej na przyszłość. Dzięki temu SmartCity AU04+, nasza pierwsza linia opon do autobusów z napędem elektrycznym, będzie stosowana na dużą skalę. Jako firma będąca  zawsze na bieżąco z  najnowszymi trendami oczekujemy na  rozszerzenie współpracy z flotami na rynku europejskim.

W kontekście wspólnej polityki ochrony środowiska, Hankook, Grupo Soledad i TMB uzgodniły, że opony po pierwszym cyklu życia zostaną bieżnikowane na profil Hankook Alpha-Tread. Dzięki temu, zostanie ograniczona znaczna ilości wykorzystywanych przy produkcji surowców oraz emisja CO2.

W dniu podpisania umowy Ramón Bacardì, dyrektor TMB oświadczył: „Utrzymanie naszej floty w doskonałym stanie jest kluczowe dla sprawnego działania miejskiego transportu autobusowego w Barcelonie, dlatego znalezienie wiarygodnego dostawcy opon było dla nas tak istotne. Dzięki zastosowaniu opon Hankook, nasi technicy i menedżerowie warsztatów mają możliwość zmaksymalizowania wydajności naszej floty. Jednocześnie zoptymalizowaliśmy też Całkowity Koszt Posiadania”.

Z kolei dyrektor handlowy Grupo Soledad, Manuel Pérez dodał: „Bardzo cieszymy się z nawiązania współpracy z Hankook i TMB, ponieważ podobnie jak my, obie te firmy stale inwestują w nowe rozwiązania, materiały

i obiekty. Niniejsza umowa jest odzwierciedleniem naszego zaangażowania w zrównoważone rozwiązania z dziedziny transportu”.

 

Podpis:

Manuel Pérez, Dyrektor handlowy Grupy Soledad ; Ramón Barcardí, Dyrektor Transports Metropolitans de Barcelona (TMB)  oraz  Yang Hun Kim, Dyrektor zarządzający Hankook España

Hankook Tire, globalny producent opon, wytwarza innowacyjne, wysokiej klasy opony radialne w segmencie premium do samochodów osobowych, SUV-ów, pojazdów terenowych, lekkich samochodów ciężarowych, samochodów kempingowych, pojazdów ciężarowych, autobusów i samochodowego sportu motorowego (trasy okrężne, rajdy).

Hankook stale inwestuje w badania i rozwój, aby oferować swoim klientom niezmiennie wysoką jakość w połączeniu z technologiczną doskonałością. W pięciu mieszczących się na całym świecie centrach rozwoju i ośmiu fabrykach wielkopowierzchniowych od 2016 przedsiębiorstwo konstruuje i produkuje ogumienie, skrojone na miarę wymagań regionalnych rynków. W Europie koncepcje opon przeznaczone na rynki lokalne i do wyposażenia fabrycznego są opracowywane zgodnie ze standardami wiodących europejskich producentów pojazdów w Centrum Technicznym Hankook w niemieckim Hanowerze. Produkcja opon odbywa się między innymi w nowoczesnej europejskiej fabryce w węgierskiej miejscowości Rácalmás, której uroczyste otwarcie świętowano w 2007 roku i która od tamtej pory podlega stałemu rozwojowi. Obecnie około 3000 zatrudnionych tam pracowników produkuje rocznie nawet 19 milionów opon do pojazdów osobowych, SUV-ów i lekkich pojazdów ciężarowych.

Europejska i niemiecka centrala producenta opon mieści się w Neu-Isenburg koło Frankfurtu nad Menem. Pozostałe siedziby Hankook na terenie Europy znajdują się w Czechach, Francji, Hiszpanii, Holandii, Polsce, Rosji, na Węgrzech, w Wielkiej Brytanii, we Włoszech, Szwecji i Turcji. Opony Hankook są sprzedawane bezpośrednio przez regionalnych dystrybutorów w wielu innych europejskich krajach. Przedsiębiorstwo zatrudnia na całym świecie około 21 000 pracowników i dostarcza swoje produkty do ponad 180 krajów. Wiodący producenci motoryzacyjni doceniają jakość opon Hankook, czego dowodem jest ich montaż na fabrycznym wyposażeniu. Blisko 30% obrotu globalnego firmy jest generowane w Europie. Od 2016 roku firma Hankook Tire jest uwzględniana w prestiżowym indeksie Dow Jones Sustainability Index World (DJSI World).

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie www.hankooktire-mediacenter.com lub www.hankooktire.com


Hankook Tire Europe GmbH | Corporate Communications Europe/CIS | Siemensstr. 14, 63263 Neu-Isenburg | Germany

all press releases

Kontakt

Felix Kinzer

Fon: +49 (0) 6102 8149-170

f.kinzerthou-shalt-not-spamhankookreifen.de

Yara Willems

Fon: +49 (0) 6102 8149-172

y.willemsthou-shalt-not-spamhankookreifen.de

Stefan Prohaska

Fon: +49 (0) 6102 8149-171

s.prohaskathou-shalt-not-spamhankookreifen.de

Kristina Schott

Fon: +49 (0) 6102 8149-175

k.schottthou-shalt-not-spamhankookreifen.de

Annika Malcherek

Fon: +49 (0) 6102 8149-176

a.malcherekthou-shalt-not-spamhankookreifen.de

Pobrane