Basın bülteni

  • Şirketleri

Hankook ve Real Madrid Global Ortaklığa İmza Atıyor

Hankook, Real Madrid CF ile global ortaklık sözleşmesi imzaladı. Sözleşme 3 sezonluk başlangıç süresiyle birlikte Temmuz 2016'dan itibaren başlıyor. Birinci sınıf lastik üreticisi, bu büyük ölçekli ortaklık sayesinde Çin, Latin Amerika ve elbette Avrupa dahil olmak üzere Asya Pasifik gibi bölgelerdeki toplam 450 milyon Real Madrid taraftarıyla birlikte, son kullanıcı ile olan ilişkisini güçlendirecek. Hankook ile 2016 UEFA Şampiyonlar Ligi kazananı arasındaki ortaklık, ayrıca birinci sınıf marka olarak kazanma ruhu inovasyonunu temsil ediyor.

Seul, Kore / Neu-Isenburg, Almanya, 30 Haziran 2016 – Uzun süreli aktif global spor pazarlamasına önem veren Hankook Lastikleri, birinci sınıf premium spor pazarlaması ve sponsorluk portföyüne Real Madrid CF'yi de ekledi. Temmuz 2016 itibariyle son UEFA Şampiyonlar Ligi kazananı ile yapılan üç yıllık (üç sezon) anlaşma, futbol kulübünün Santiago Bernabéu stadındaki tüm iç saha maçlarında yer almanın yanı sıra, bir dizi global pazarlama hakkını içerecek.

Anlaşma, hem Real Madrid'in egemen global futbol başarısı hem de Hankook Lastikleri’nin kanıtlanmış teknolojik mükemmellik ve birinci sınıf ürünlerinde görünen, birinci sınıf marka değerinde de olan kazanma ruhu inovasyonunu ifade ediyor. Her iki taraf da müşteriler ve taraftarlar için ileriye dönük yatırımlar, inovatif stratejiler ve istikrarlı çabalar ortaya koyuyor. Hankook Lastikleri, Real Madrid'in dünya çapındaki ünüyle birlikte marka tanınırlığını artırmayı ve global ayak izini genişletmeyi hedefliyor.

Hankook Lastikleri Başkan Yardımcısı ve CEO'su Seung Hwa Suh “Dünyanın en iyi kulüplerinden biriyle yapılan bu stratejik ortaklık, müşterilerimiz ve elbette dünya genelindeki Hankook taraftarları için bir hediyedir.” dedi. “Hankook Lastikleri ve Real Madrid'in kendi alanlarında kazanma kültürü inovasyonunu paylaşmasıyla, ortaklık her iki tarafın global anlamda birinci sınıf markalar olarak ünlerini artırmaları için bir başka kilometre taşı olacak. Hankook Lastikleri, müşterilerine Real Madrid’in futbola üstün katkısıyla eşleşen üstün sürüş performansını sunacak” diye ekledi.

Real Madrid ile Hankook Lastikleri arasındaki anlaşma, takımın sadece Primera División (İspanya 1. ligi) iç saha maçlarını değil, aynı zamanda Real Madrid’in Copa del Rey maçlarını (İspanya ulusal futbol kupası) ve uluslararası ev ve deplasman maçlarını da kapsayacak. Tüm dünyada 450 milyon Real Madrid taraftarı da düşünülerek, Hankook marka felsefesini, inovatif ürünlerini ve hizmetlerini kulübün dünya çapında oyuncularıyla birlikte çeşitli pazarlama etkinlikleri dahil olmak üzere birçok promosyonla etkin şekilde iletecek.

Hankook, UEFA Avrupa Ligi, BV Borussia Dortmund (Alman 1. lig futbol kulübü), Northampton Rugby Football Club (İngiltere ragbi Ligi), Lyon Olympique Universitaire Équipe Pro (Fransa ragbi Ligi), DTM (Deutsche Tourenwagen Masters-Alman Touring Araçları Şampiyonası), FIA Formula 3 Avrupa Şampiyonası ve daha bir çok önemli uluslararası spor ve motor sporları etkinliğinin hali hazırda resmi ortağı ve sponsorudur.

Hankook dünya çapında son teknoloji ürünü binek araçları, arazi tipi spor araçlar, arazi araçları, hafif kamyonlar, karavanlar, kamyonlar, otobüsler ve otomobil motor sporları (pist yarışı/ralli) için yenilikçi, birinci sınıf yüksek performanslı radyal lastiklerin üretimini yapıyor.

Hankook, teknolojik üstünlükle bağlantılı olarak müşterilerine her zaman en yüksek kaliteyi sunmak amacıyla sürekli olarak araştırma ve geliştirmeye yatırım yapıyor. Şirket dünya çapındaki beş geliştirme merkezinde ve sekiz büyük fabrikada doğrudan bölgesel pazarların talep ve beklentilerine yönelik lastik çözümlerini geliştiriyor ve üretiyor. Avrupa'da yerel pazarlara yönelik lastik geliştirme çalışması ve lider Avrupa araç üreticilerine uygun olarak orijinal ekipman çalışması Hankook Hannover/Almanya teknoloji merkezinde düzenleniyor. Lastikler, diğer merkezlerin yanı sıra şirketin, 2007 yılında resmi olarak açılan ve sürekli olarak geliştirilen Rácalmás/ Macaristan'daki ultra modern Avrupa fabrikasında üretilmektedir. Şu anda orada yaklaşık 3.000 çalışan binek araçları, arazi tipi spor araçlar ve hafif kamyonlar için yılda 19 milyona varan lastiğin üretimini yapıyor.

Lastik üreticisinin Avrupa ve Almanya merkezi Frankfurt am Main Neu-Isenburg'da bulunuyor. Hankook Avrupa'da Büyük Britanya, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, Macaristan, Polonya, Rusya, Türkiye ve Ukrayna'da şubeleri destekliyor. Hankook lastikleri doğrudan bölgesel distribütörler vasıtasıyla diğer Avrupa ülkelerine dağıtılır. Şirket dünya çapında yaklaşık 22.000 çalışana istihdam sağlıyor ve ürünlerini 180'den fazla ülkeye gönderiyor. Lider araç üreticileri orijinal ekipman konusunda Hankook lastiklerine güveniyor. Şirket Avrupa ve BDT ülkelerinde global cironun yaklaşık olarak yüzde 30'unu hedefliyor. Hankook Tire, 2016'dan bu yana Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi'nde (DJSI World) temsil ediliyor.

Ayrıntılı bilgiler için bakınız www.hankooktire-mediacenter.com veya www.hankooktire.com


Hankook Tire Europe GmbH | Corporate Communications Europe/CIS | Siemensstr. 14, 63263 Neu-Isenburg | Germany

all press releases

İletişim

Felix Kinzer

Fon: +49 (0) 6102 8149-170

f.kinzerthou-shalt-not-spamhankookreifen.de

Sabine Riedel

Fon: +49 (0) 6102 8149-174

s.riedelthou-shalt-not-spamhankookreifen.de

İndirmeler