Tisková zpráva

  • Motorsport

Hankook je exkluzivním partnerem pneumatik nové závodní série DTM Trophy

Konec motoristického roku 2019 se rychle blíží a Hankook vstupuje do dalšího partnerství s novou slibnou závodní sérií. Prémiový výrobce pneumatik bude do nové série DTM Trophy dodávat špičkové pneumatiky Ventus Race a od sezóny 2020 bude poskytovat podporu na místě. Odpovědné osoby společnosti Hankook se dohodly na čtyřleté smlouvě s ITR, která je zastřešující organizací DTM a která bude propagovat novou sérii GT. Nový formát závodu se představí v podpůrném programu v sedmi kolech DTM, což je bezesporu nejoblíbenější mezinárodní závod cestovních vozů a který Hankook podporuje jako exkluzivní dodavatel pneumatik od roku 2011.

Neu-Isenburg, Německo, 3. prosince 2019 - DTM Trophy bude mít premiéru od 24. do 26. dubna příštího  roku, kdy bude sdílet účet s DTM v belgickém Zolderu. Poslední kolo se bude konat v Hockenheimu od 2. do 4. října. Nová řada závodů je otevřena profesionálům, amatérům i juniorům. Povoleny jsou jakékoli vozy produkce GT           s pohonem na zadní kola ve skupinách FIA E2-SH a E2-SC, které mají k dispozici všichni výrobci zapojení do motoristického sportu. Hankook bude všem týmům dodávat úspěšnou pneumatiku Ventus Race a také jim se svými techniky a mechaniky, kteří se všech závodních víkendů budou také účastnit, poskytne potřebné odborné znalosti.

Manfred Sandbichler, ředitel Hankook Motorsport Europe: „Pro nás jako dlouhodobého partnera DTM bylo pokračování naší úspěšné spolupráce logickým krokem. Jako partner závodů GT po celém světě máme odborné znalosti, které jsou pro soutěž tohoto formátu potřebné.  Máme také bohaté zkušenosti v juniorských závodech. Týmům a řidičům DTM Trophy můžeme nabídnout tu nejlepší možnou podporu. Těšíme se na nové vzrušující výzvy o víkendech DTM, kdy mohou fanoušci očekávat ještě velkolepější podívanou.

Stejně jako v DTM bude plán DTM Trophy zahrnovat dvě páteční tréninkové lekce zdarma.  V sobotu i v neděli se bude konat 20 minutová kvalifikace a 30minutový závod. Tři nejlepší v celkovém pořadí na konci sezóny budou odměněni atraktivními výhrami.  Vítěz obdrží 75 000 EUR, druhý v pořadí si odveze 50 000 EUR a řidič na třetím místě obdrží šek na 25 000 EUR. DTM Trophy nabízí řidičům ve věku do 22 let příležitost předvést svůj talent na mezinárodní scéně před věhlasnými výrobci a týmy a  nejrychlejší junior dokonce obdrží po sezóně zkušební jízdu v autě DTM.

Achim Kostron, generální ředitel ITR: „Výherní ceny, které se nabízejí pro tři nejlepší a šance na testovací jízdu DTM pro nejlepšího juniora jsou jedinečnými pobídkami pro účast na DTM Trophy. Jsme také velmi potěšeni, že jsme pro naši novou řadu podpory získali služby našeho dlouhodobého partnera Hankook. Tak budou všichni závodníci nejlépe a bezpečně vybaveni a získají také skvělé služby Hankook, na které jsme si na závodišti zvykli.“

 

Titulek zleva doprava:
Manfred Sandbichler, ředitel pro motoristický sport v Hankook Tire Europe a Gerhard Berger, předseda ITR, zastřešující organizace DTM, uzavřeli novou spolupráci v Essen Motor Show.

Společnost Hankook Tire je globální výrobce inovativních a oceňovaných radiálních pneumatik v prémiovém segmentu, určených pro osobní vozidla a vozidla typu SUV, terénní vozidla, lehká užitková vozidla, nákladní vozy a autobusy a závodní vozidla (rallye a okruhy).

Společnost Hankook neustále investuje do výzkumu a vývoje s cílem poskytovat zákazníkům produkty nejlepší možné kvality, které díky nejmodernějším technologiím zajistí mimořádné uspokojení z jízdy. Proto po celém světě provozuje pět vývojových center a produkci zajišťuje v osmi velkých výrobních závodech. Specifické požadavky kladené na pneumatiky uživateli i výrobci automobilů v Evropě při vývoji zohledňuje Technické centrum v Hannoveru, v Německu. Výroba pneumatik pak probíhá ve vysoce moderním výrobním závodu v Rácalmási, v Maďarsku, který byl uveden do provozu v roce 2007 a jehož výrobní kapacity se nadále rozšiřují. Ve výrobním závodu aktuálně působí okolo 3 000 zaměstnanců, kteří vyrobí až 19 miliónů pneumatik ročně, určených pro osobní vozidla, vozidla typu SUV a lehká užitková vozidla.

Evropské hlavní sídlo výrobce se nachází v Německu, v Neu-Isenburgu poblíž Frankfurtu nad Mohanem. Pobočky společnosti Hankook se nachází v další evropských zemích, a sice v České republice, Francii, Holandsku, Itálii, Maďarsku, Polsku, Rusku, Španělsku, Švédsku Turecku, Ukrajině a Velké Británii. Do ostatních zemí Evropy probíhá prodej pneumatik Hankook přímo přes regionální distributory. Společnost má po celém světě přibližně 21 000 zaměstnanců a své produkty dodává do více než 180 zemí. Špičkoví výrobci automobilů vyjadřují používáním pneumatik Hankook na svých nových vozidlech tomuto výrobci plnou důvěru. Přibližně 30 procent globálního obratu společnost vykazuje ve státech Evropy a v zemích ze Společenství nezávislých států. Od roku 2016 je společnost Hankook Tire vedena v Dow Jonesově indexu celosvětové udržitelnosti (DJSI World).

Aby uzyskać więcej informacji, zachęcamy do odwiedzenia www.hankooktire-mediacenter.com lub www.hankooktire.com


Hankook Tire Europe GmbH | Corporate Communications Europe/CIS | Siemensstr. 14, 63263 Neu-Isenburg | Germany

all press releases

Kontakty

Felix Kinzer

Director Corporate Communications Europe and CIS

Fon: +49 (0) 6102 8149-170

f.kinzerthou-shalt-not-spamhankookreifen.de

Larissa Büsch

PR Manager Corporate Communications

Fon: +49 (0) 6102 8149-173

l.buesch@hankookreifen.de

Stefan Prohaska

PR Assistant Corporate Communications

Fon: +49 (0) 6102 8149-171

s.prohaskathou-shalt-not-spamhankookreifen.de

Kristina Schott

PR Assistant Corporate Communications

Fon: +49 (0) 6102 8149-175

k.schottthou-shalt-not-spamhankookreifen.de

Annika Malcherek

Digital Lead Corporate Communications

Fon: +49 (0) 6102 8149-176

a.malcherekthou-shalt-not-spamhankookreifen.de

Stahované soubory

Klettwitz: DTM Lausitzring Test 2019, Klettwitz on April, 16, 2019, (Photo by Hoch Zwei)

File size: 2 MB

Manfred Sandbichler, Motorsport Director at Hankook Tire Europe; Gerhard Berger, Chairman of the DTM umbrella organisation ITR.

File size: 4 MB