Tisková zpráva

  • Motorsport

Hankook je exkluzivním partnerem pneumatik nové závodní série DTM Trophy

Konec motoristického roku 2019 se rychle blíží a Hankook vstupuje do dalšího partnerství s novou slibnou závodní sérií. Prémiový výrobce pneumatik bude do nové série DTM Trophy dodávat špičkové pneumatiky Ventus Race a od sezóny 2020 bude poskytovat podporu na místě. Odpovědné osoby společnosti Hankook se dohodly na čtyřleté smlouvě s ITR, která je zastřešující organizací DTM a která bude propagovat novou sérii GT. Nový formát závodu se představí v podpůrném programu v sedmi kolech DTM, což je bezesporu nejoblíbenější mezinárodní závod cestovních vozů a který Hankook podporuje jako exkluzivní dodavatel pneumatik od roku 2011.

Neu-Isenburg, Německo, 3. prosince 2019 - DTM Trophy bude mít premiéru od 24. do 26. dubna příštího  roku, kdy bude sdílet účet s DTM v belgickém Zolderu. Poslední kolo se bude konat v Hockenheimu od 2. do 4. října. Nová řada závodů je otevřena profesionálům, amatérům i juniorům. Povoleny jsou jakékoli vozy produkce GT           s pohonem na zadní kola ve skupinách FIA E2-SH a E2-SC, které mají k dispozici všichni výrobci zapojení do motoristického sportu. Hankook bude všem týmům dodávat úspěšnou pneumatiku Ventus Race a také jim se svými techniky a mechaniky, kteří se všech závodních víkendů budou také účastnit, poskytne potřebné odborné znalosti.

Manfred Sandbichler, ředitel Hankook Motorsport Europe: „Pro nás jako dlouhodobého partnera DTM bylo pokračování naší úspěšné spolupráce logickým krokem. Jako partner závodů GT po celém světě máme odborné znalosti, které jsou pro soutěž tohoto formátu potřebné.  Máme také bohaté zkušenosti v juniorských závodech. Týmům a řidičům DTM Trophy můžeme nabídnout tu nejlepší možnou podporu. Těšíme se na nové vzrušující výzvy o víkendech DTM, kdy mohou fanoušci očekávat ještě velkolepější podívanou.

Stejně jako v DTM bude plán DTM Trophy zahrnovat dvě páteční tréninkové lekce zdarma.  V sobotu i v neděli se bude konat 20 minutová kvalifikace a 30minutový závod. Tři nejlepší v celkovém pořadí na konci sezóny budou odměněni atraktivními výhrami.  Vítěz obdrží 75 000 EUR, druhý v pořadí si odveze 50 000 EUR a řidič na třetím místě obdrží šek na 25 000 EUR. DTM Trophy nabízí řidičům ve věku do 22 let příležitost předvést svůj talent na mezinárodní scéně před věhlasnými výrobci a týmy a  nejrychlejší junior dokonce obdrží po sezóně zkušební jízdu v autě DTM.

Achim Kostron, generální ředitel ITR: „Výherní ceny, které se nabízejí pro tři nejlepší a šance na testovací jízdu DTM pro nejlepšího juniora jsou jedinečnými pobídkami pro účast na DTM Trophy. Jsme také velmi potěšeni, že jsme pro naši novou řadu podpory získali služby našeho dlouhodobého partnera Hankook. Tak budou všichni závodníci nejlépe a bezpečně vybaveni a získají také skvělé služby Hankook, na které jsme si na závodišti zvykli.“

 

Titulek zleva doprava:
Manfred Sandbichler, ředitel pro motoristický sport v Hankook Tire Europe a Gerhard Berger, předseda ITR, zastřešující organizace DTM, uzavřeli novou spolupráci v Essen Motor Show.

all press releases

Kontakty

Katarína Ardová

Marketing Manager CZ/SK

Phone: +420 244 914 905

katarina.ardovathou-shalt-not-spamhankook-tire.cz

Tibor Nozdrovický

Marketing Specialist CZ/SK

Phone: +420 234 099 915

tibor.nozdrovickythou-shalt-not-spamhankook-tire.cz

Stahované soubory

Klettwitz: DTM Lausitzring Test 2019, Klettwitz on April, 16, 2019, (Photo by Hoch Zwei)

File size: 2 MB

Manfred Sandbichler, Motorsport Director at Hankook Tire Europe; Gerhard Berger, Chairman of the DTM umbrella organisation ITR.

File size: 4 MB