Hankook Tire hakkında

Hankook dünya çapında son teknoloji ürünü binek araçları, arazi tipi spor araçlar, arazi araçları, hafif kamyonlar, karavanlar, kamyonlar, otobüsler ve otomobil motor sporları (pist yarışı/ralli) için yenilikçi, birinci sınıf yüksek performanslı radyal lastiklerin üretimini yapıyor.

Hankook, teknolojik üstünlükle bağlantılı olarak müşterilerine her zaman en yüksek kaliteyi sunmak amacıyla sürekli olarak araştırma ve geliştirmeye yatırım yapıyor. Şirket dünya çapındaki beş geliştirme merkezinde ve sekiz büyük fabrikada doğrudan bölgesel pazarların talep ve beklentilerine yönelik lastik çözümlerini geliştiriyor ve üretiyor. Avrupa'da yerel pazarlara yönelik lastik geliştirme çalışması ve lider Avrupa araç üreticilerine uygun olarak orijinal ekipman çalışması Hankook Hannover/Almanya teknoloji merkezinde düzenleniyor. Lastikler, diğer merkezlerin yanı sıra şirketin, 2007 yılında resmi olarak açılan ve sürekli olarak geliştirilen Rácalmás/ Macaristan'daki ultra modern Avrupa fabrikasında üretilmektedir. Şu anda orada yaklaşık 3.000 çalışan binek araçları, arazi tipi spor araçlar ve hafif kamyonlar için yılda 19 milyona varan lastiğin üretimini yapıyor.

Lastik üreticisinin Avrupa ve Almanya merkezi Frankfurt am Main Neu-Isenburg'da bulunuyor. Hankook Avrupa'da Büyük Britanya, Çek Cumhuriyeti, Fransa, Hollanda, İspanya, İsveç, İtalya, Macaristan, Polonya, Rusya, Türkiye ve Ukrayna'da şubeleri destekliyor. Hankook lastikleri doğrudan bölgesel distribütörler vasıtasıyla diğer Avrupa ülkelerine dağıtılır. Şirket dünya çapında yaklaşık 22.000 çalışana istihdam sağlıyor ve ürünlerini 180'den fazla ülkeye gönderiyor. Lider araç üreticileri orijinal ekipman konusunda Hankook lastiklerine güveniyor. Şirket Avrupa ve BDT ülkelerinde global cironun yaklaşık olarak yüzde 30'unu hedefliyor. Hankook Tire, 2016'dan bu yana Dow Jones Sürdürülebilirlik Endeksi'nde (DJSI World) temsil ediliyor.

Olgular ve rakamlar

Avrupa'daki Ar-Ge

Global Ar-Ge merkezi “Hankook Technodome”, Hankook’un global Ar-Ge altyapısı için bir ana merkez olarak görev görmektedir. Bununla birlikte Hankook ATC (Amerika Teknik Merkezi), CTC (Çin Teknik Merkezi), JTO (Japonya Teknik Ofisi) ve Hanover, Almanya’daki Avrupa Teknik Merkezi’nin ETC) yanı sıra, aynı zamanda yaz testleri için Idiada, İsanya ve kış testleri için Ivalo, Finlandiya’daki “Hankook Technotrac”i i de bulundurur. Almanya’da bir geliştirme merkezi, Macaristan’da en yüksek kalitede ve son model kapalı test alanı ile birlikte Finlandiya’daki kendine ait kış test tesisi ile Hankook, Avrupa’daki lastik gelişimi ve üretimine karşı entegre bir yaklaşım sergilemektedir.

Avrupa OE Ortaklığı Özetler - Araba / Spor arazi aracı

Avrupa OE Ortaklığı Özetler - Kamyon / otobüs

Hankook Lastikleri’nde Kültürel Çeşitlilik ve Kaynaşma

Hankook Lastikleri, yenilikçi ruhunu şirketimizde çalışan her kişide ve toplumumuzun ötesinde global noktaya taşımayı amaçlıyor. Bu çaba doğrultusunda partnerlerimiz, dünyanın her köşesinde bulunan yetenekli çalışanlarımızdır. Kültürel çeşitliliğin globalleşmiş dünyamızda güçlü bir avantaj olduğuna inanıyoruz ve her seviyede farklılıklara saygı gösteren, özgür düşünceyi güçlendiren kapsayıcı, saygın ve açık bir çalışma kültürünü sürdürmeye söz veriyoruz. İş Etiği tüzüğümüzde, etnik köken, ırk, din, cinsiyet, fiziksel engel, yaş, uyruk veya herhangi bir diğer korunmuş sınıfa dayalı herhangi ve tüm ayrımcılık veya tacizlerden uzak durmak üzere kendimizi ve çalışanlarımızı sakınmaya adıyoruz.

İş yerinin haricinde, hayırsever amaçlar ve kamu yararı adına kişisel çabalarında da çalışanlarımızı destekliyoruz. Bu inisiyatifler, yenilik ruhunun açık bir toplumun gelişimine, ekonomik büyümeye ve daha iyi bir geleceğe katkı sağlayacağı daha kapsayıcı, çeşitli bir global kültürün gelişmesine yardımcı oluyor.

CSR Raporu

Hankook Tire, dünya genelindeki değerli CSR faaliyetlerimizin kapsamlı bir görünümünü sunan yıllık bir CSR raporu yayınlıyor.

Mali Raporlar

Hankook Tire, global pazarda istikrarlı bir şekilde büyümekte ve şirket ortaklarına en üst değer sunmaktadır.

Sales

Operating Profit

Financial Results - Europe

Çeyrek Dönemlik Raporlar

Büyümemiz, şirket ortaklarından ve yatırımcılardan gelen güçlü destek temelenin doğrudan bir sonucudur. Bu destek, mali işlemlerin tüm detaylarına ve düzenli olarak mali işlerin mevcut durumuna olan hızlı ve doğru ifşaatimize dayalıdır.

2018

08/06/2018

File size: 1 MB

08/06/2018

File size: 2 MB

Yıllık Raporlar

Büyümemiz, şirket ortaklarından ve yatırımcılardan gelen güçlü destek temelenin doğrudan bir sonucudur. Bu destek, mali işlemlerin tüm detaylarına ve düzenli olarak mali işlerin mevcut durumuna olan hızlı ve doğru ifşaatimize dayalıdır.

01/26/2018

File size: 4 MB

01/26/2018

HT AR 2015_eng_final_low.pdf

File size: 7 MB

01/26/2018

HT AR 2014_eng_final_high.pdf

File size: 9 MB

01/26/2018

표지용 라인 패턴-gray

File size: 9 MB