O společnosti Hankook Tire

Společnost Hankook Tire je globální výrobce inovativních a oceňovaných radiálních pneumatik v prémiovém segmentu, určených pro osobní vozidla a vozidla typu SUV, terénní vozidla, lehká užitková vozidla, nákladní vozy a autobusy a závodní vozidla (rallye a okruhy).

Společnost Hankook neustále investuje do výzkumu a vývoje s cílem poskytovat zákazníkům produkty nejlepší možné kvality, které díky nejmodernějším technologiím zajistí mimořádné uspokojení z jízdy. Proto po celém světě provozuje pět vývojových center a produkci zajišťuje v osmi velkých výrobních závodech. Specifické požadavky kladené na pneumatiky uživateli i výrobci automobilů v Evropě při vývoji zohledňuje Technické centrum v Hannoveru, v Německu. Výroba pneumatik pak probíhá ve vysoce moderním výrobním závodu v Rácalmási, v Maďarsku, který byl uveden do provozu v roce 2007 a jehož výrobní kapacity se nadále rozšiřují. Ve výrobním závodu aktuálně působí okolo 3 000 zaměstnanců, kteří vyrobí až 19 miliónů pneumatik ročně, určených pro osobní vozidla, vozidla typu SUV a lehká užitková vozidla.

Evropské hlavní sídlo výrobce se nachází v Německu, v Neu-Isenburgu poblíž Frankfurtu nad Mohanem. Pobočky společnosti Hankook se nachází v další evropských zemích, a sice v České republice, Francii, Holandsku, Itálii, Maďarsku, Polsku, Rusku, Španělsku, Švédsku Turecku, Ukrajině a Velké Británii. Do ostatních zemí Evropy probíhá prodej pneumatik Hankook přímo přes regionální distributory. Společnost má po celém světě přibližně 22 000 zaměstnanců a své produkty dodává do více než 180 zemí. Špičkoví výrobci automobilů vyjadřují používáním pneumatik Hankook na svých nových vozidlech tomuto výrobci plnou důvěru. Přibližně 30 procent globálního obratu společnost vykazuje ve státech Evropy a v zemích ze Společenství nezávislých států. Od roku 2016 je společnost Hankook Tire vedena v Dow Jonesově indexu celosvětové udržitelnosti (DJSI World).

Fakta v kostce

Výzkum a vývoj v Evropě

Globální centrum pro výzkum a vývoj „Hankook Technodome“ zastává funkci centrálního hubu globální infrastruktury pro výzkum a vývoj, provozované společností Hankook. Jedná se o cílenou koordinaci nejen regionálních technických center, např. ATC (American Technical Center), CTC (China Technical Center), JTO (Japan Technical Office) a ETC (European Technical Center) v Hanoveru, Německu, nýbrž take „Hankook Technotrac” v Ivalo, Finsku, kde se testují zimní pneumatiky, zároveň i v Idiada, Španělsku, kde se testují letní pneumatiky. Integrovaný vývoj pneumatik a jejich výroba v Evropě má pro výrobce Hankook velký význam. Dokládá to provoz Centra pro výzkum a vývoj v Německu, provoz moderního výrobního závodu dle aktuálního stavu techniky v Maďarsku, stejně taki provoz centra pro testování zimních pneumatik ve Finsku.

To nejlepší z partnerské spolupráce OE pro osobní a SUV vozy v Evropě

To nejlepší z partnerské spolupráce OE pro autobusy a nákladní vozy v Evropě

Diverzita a inkluze ve společnosti Hankook Tire

Ve společnosti Hankook Tire pěstujeme inovativního ducha nejen ve vnitropodnikovém měřítku, nýbrž také na úrovni jednotlivců a v globálním měřítku. V tomto ohledu se spoléháme na naše spolupracovníky a jejich různorodost talentů, kterou máme k dispozici ze všech koutů světa. Pevně věříme, že diverzita představuje významnou výhodu v našem globalizovaném světě. Zavazujeme se k pěstování důstojné a otevřené kultury způsobu práce na všech úrovních naší koncernové společnosti, zohledňující a podporující různé názory ve svobodném duchu. Zásady naší podnikové etiky proto vyjadřují naše pozitivní postoje, jakož i našich spolupracovníků, že kdokoliv z nás se může na základě svého etnického původu, rasy, náboženství, pohlaví, sexuální orientace, tělesného postižení, věku, národnosti či z jakékoliv jiné myslitelné podstaty cítit mezi námi skutečně svobodný a v bezpečí.

Naše zásady představují pro naše spolupracovníky významnou podporu, které kromě toho aktivně podněcujeme k realizaci charitativních aktivit a činnostem pro všeobecné blaho. Mnohé z těchto iniciativ slouží k budování diverzně globální kultury, v rámci které představuje inovativní duch významný přínos pro moderní otevřené sociální společenství, ekonomický růst a lepší budoucnost.

CSR zpráva

Hankook Tire vydává výroční zprávu o svých aktivitách po celém světě v rámci společenské odpovědnosti (CSR) včetně podrobného přehledu.

Finanční výsledky

Na globálních trzích Hankook Tire zaznamenává konstantní a stabilní růst a pro své akcionáře tak představuje tu nejlepší hodnotu.

Sales

Operating Profit

Financial Results - Europe

Čtvrtletní zprávy

Náš růst souvisí přímo s aktivitami našich akcionářů a investorů, kteří tak představují stabilní a rozsáhlý základ naší podnikové společnosti.  Tento projev důvěry si zasluhujeme v důsledku pravidelného a okamžitého zveřejňování zpráv a všech přesně definovaných podrobností o našich fiskálních operacích a o aktuálním stavu našich finančních struktur.

2018

06.08.2018

File size: 1 MB

06.08.2018

File size: 2 MB

Výroční zprávy

Náš růst souvisí přímo s aktivitami našich akcionářů a investorů, kteří tak představují stabilní a rozsáhlý základ naší podnikové společnosti.  Tento projev důvěry si zasluhujeme v důsledku pravidelného a okamžitého zveřejňování zpráv a všech přesně definovaných podrobností o našich fiskálních operacích a o aktuálním stavu našich finančních struktur.

23.10.2018

File size: 9 MB

18.01.2018

File size: 4 MB

18.01.2018

HT AR 2015_eng_final_low.pdf

File size: 7 MB

18.01.2018

HT AR 2014_eng_final_high.pdf

File size: 9 MB