Hankook Tire hakkında

1941 yılında Seul, Kore’de kurulan Hankook Lastiklen, şu an dünya çapında 5. en büyük lastik üreticisidir.

Şirket binek otomobiller, ticari araçlar ve motor sporları için her yıl 104 milyonun üzerinde lastik üretmektedir. Hankook Lastikleri sürekli yatırım yapmakta ve dünya çapında beş Ar-Ge merkezi ve sekiz büyük ölçekli üretim tesisine sahiptir.

Hankook Lastikleri 2018 yılında 180’ den fazla ülkede toplamda 6.79 Güney Kore Wonu (5.23 milyar Avro) küresel satış gerçekleştirmiştir.

Uluslararası ölçekte lider otomobil üreticileri de kendi orijinal ekipmanları için Hankook’un ürettiği lastiklere güvenmektedir.

Olgular ve rakamlar

Avrupa'daki Ar-Ge

Global Ar-Ge merkezi “Hankook Technodome”, Hankook’un global Ar-Ge altyapısı için bir ana merkez olarak görev görmektedir. Bununla birlikte Hankook ATC (Amerika Teknik Merkezi), CTC (Çin Teknik Merkezi), JTO (Japonya Teknik Ofisi) ve Hanover, Almanya’daki Avrupa Teknik Merkezi’nin ETC) yanı sıra, aynı zamanda yaz testleri için Idiada, İsanya ve kış testleri için Ivalo, Finlandiya’daki “Hankook Technotrac”i i de bulundurur. Almanya’da bir geliştirme merkezi, Macaristan’da en yüksek kalitede ve son model kapalı test alanı ile birlikte Finlandiya’daki kendine ait kış test tesisi ile Hankook, Avrupa’daki lastik gelişimi ve üretimine karşı entegre bir yaklaşım sergilemektedir.

Avrupa OE Ortaklığı Özetler - Araba / Spor arazi aracı

Avrupa OE Ortaklığı Özetler - Kamyon / otobüs

Hankook Lastikleri’nde Kültürel Çeşitlilik ve Kaynaşma

Hankook Lastikleri, yenilikçi ruhunu şirketimizde çalışan her kişide ve toplumumuzun ötesinde global noktaya taşımayı amaçlıyor. Bu çaba doğrultusunda partnerlerimiz, dünyanın her köşesinde bulunan yetenekli çalışanlarımızdır. Kültürel çeşitliliğin globalleşmiş dünyamızda güçlü bir avantaj olduğuna inanıyoruz ve her seviyede farklılıklara saygı gösteren, özgür düşünceyi güçlendiren kapsayıcı, saygın ve açık bir çalışma kültürünü sürdürmeye söz veriyoruz. İş Etiği tüzüğümüzde, etnik köken, ırk, din, cinsiyet, fiziksel engel, yaş, uyruk veya herhangi bir diğer korunmuş sınıfa dayalı herhangi ve tüm ayrımcılık veya tacizlerden uzak durmak üzere kendimizi ve çalışanlarımızı sakınmaya adıyoruz.

İş yerinin haricinde, hayırsever amaçlar ve kamu yararı adına kişisel çabalarında da çalışanlarımızı destekliyoruz. Bu inisiyatifler, yenilik ruhunun açık bir toplumun gelişimine, ekonomik büyümeye ve daha iyi bir geleceğe katkı sağlayacağı daha kapsayıcı, çeşitli bir global kültürün gelişmesine yardımcı oluyor.

CSR Raporu

Hankook Tire, dünya genelindeki değerli CSR faaliyetlerimizin kapsamlı bir görünümünü sunan yıllık bir CSR raporu yayınlıyor.

Mali Raporlar

Hankook Tire, global pazarda istikrarlı bir şekilde büyümekte ve şirket ortaklarına en üst değer sunmaktadır.

Sales

Operating Profit

Financial Results - Europe

Çeyrek Dönemlik Raporlar

Büyümemiz, şirket ortaklarından ve yatırımcılardan gelen güçlü destek temelenin doğrudan bir sonucudur. Bu destek, mali işlemlerin tüm detaylarına ve düzenli olarak mali işlerin mevcut durumuna olan hızlı ve doğru ifşaatimize dayalıdır.

2019

07/08/2019

File size: 1 MB

08/26/2019

File size: 2 MB

Yıllık Raporlar

Büyümemiz, şirket ortaklarından ve yatırımcılardan gelen güçlü destek temelenin doğrudan bir sonucudur. Bu destek, mali işlemlerin tüm detaylarına ve düzenli olarak mali işlerin mevcut durumuna olan hızlı ve doğru ifşaatimize dayalıdır.

08/26/2019

Web

File size: 32 MB

08/26/2019

File size: 9 MB

08/26/2019

File size: 4 MB

08/26/2019

HT AR 2015_eng_final_low.pdf

File size: 7 MB