Pääuutiset

Lehdistötiedotteet

  • Yritys

Rengasvalmistaja Hankook on nimennyt Hankook Tire Europen uudeksi henkilöstöjohtajaksi Thomas Jacobin. Hänellä on monivuotinen kokemus henkilöstöhallinnon ja henkilöstöjohtamisen alalta. 43-vuotias Jacobi on työskennellyt eri aloilla toimivien yritysten...

  • Kuorma-auto / bussi

Rengasvalmistaja Hankook osallistuu jälleen vuonna 2019 lukuisille kuorma-auto- ja bussialan messuille ja tapahtumiin. Tänä vuonna Hankook esittelee kuorma-auton ja bussin renkaiden valikoimaansa muun muassa Truck Grand Prix -tapahtumassa Nürburgringillä,...

  • Henkilöauto / SUV

Rengasvalmistaja Hankook laajentaa kumppanuuttaan Ford Motor Companyn kanssa ensiasennusrenkaiden alueella. Uusi Ford Focus Active varustetaan yksinomaan Hankook Ventus Prime 3 renkailla. Uudelle automallille on vuoden 2018 lopusta alkaen saatavilla nämä...

  • Yritys

Tilivuonna 2018 rengasvalmistaja Hankook saavutti 6790 miljardin KRW liikevaihdon ja 703,7 miljardin KRW operatiivisen tuloksen. Tähän vaikutti etenkin yli 17 tuumaisten renkaiden myynnin kasvu keskeisillä markkinoilla kuten Euroopassa ja Yhdysvalloissa....

Yhteyshenkilöt

Felix Kinzer

Fon: +49 (0) 6102 8149-170

f.kinzer@hankookreifen.de

Anna Pasternak

Fon: +49 (0) 6102 8149-173

a.pasternak@hankookreifen.de

Yara Willems

Fon: +49 (0) 6102 8149-172

y.willems@hankookreifen.de

Stefan Prohaska

Fon: +49 (0) 6102 8149-171

s.prohaska@hankookreifen.de

Kristina Schott

Fon: +49 (0) 6102 8149-175

k.schott@hankookreifen.de

Annika Malcherek

Fon: +49 (0) 6102 8149-176

a.malcherek@hankookreifen.de