Pääuutiset

Lehdistötiedotteet

  • Autourheilu

Olisiko paikka voinut enää olla parempi? Laadukkaiden renkaiden valmistajan, Hankookin ja DTM:n kumppanuus virallistettiin Norisringillä, joka on Franconian Monacon osakilpailuna tunnettu Nürnbergin katurata DTM:n kisakalenterissa. Sunnuntaina ITR vahvisti...

  • Autourheilu

As of Sunday, Bruno Spengler is the sole record winner at the Norisring. At the fourth round of the DTM in the 2019 season in Nuremberg, the BMW driver won the second race and with a total of five victories has finished first at the “Monaco of the DTM”...

  • Autourheilu

René Rast claimed his 13th victory in arguably the most popular international touring car series, as the Norisring hosted the 123rd DTM race on Hankook race tyres on Saturday. The Audi driver came in early for his mandatory pit stop on lap three, shortly...

  • Autourheilu

Hankook Tire jatkaa johdonmukaisesti asemansa kehittämistä maailmanlaajuisilla moottoriurheilumarkkinoilla ja pysyy DTM:n yksinomaisena toimittajana seuraavien neljän vuoden ajan. Rengasvalmistaja ja DTM:n markkinoija, ITR ovat sopineet...

Yhteyshenkilöt

Felix Kinzer

Fon: +49 (0) 6102 8149-170

f.kinzer@hankookreifen.de

Anna Pasternak

Fon: +49 (0) 6102 8149-173

a.pasternak@hankookreifen.de

Yara Willems

Fon: +49 (0) 6102 8149-172

y.willems@hankookreifen.de

Stefan Prohaska

Fon: +49 (0) 6102 8149-171

s.prohaska@hankookreifen.de

Kristina Schott

Fon: +49 (0) 6102 8149-175

k.schott@hankookreifen.de

Annika Malcherek

Fon: +49 (0) 6102 8149-176

a.malcherek@hankookreifen.de